“ECOSA YÖNETİM KURULU BAŞKANINI BELİRLEDİ”

Ekonomik İşbirliği Ülkeleri Tohumcular Birliği (ECOSA) 2021 Yılı Genel Kurulunun ardından ilk toplantısını yaparak TSÜAB Başkanı Yıldıray GENÇER’i ECOSA Yönetim Kurulu Başkanlığına seçti.

ECOSA 2021 yılı Genel Kurulu 21 Ekim tarihinde Ankara’da TÜRKTOB merkezinde yapılmıştı. Genel Kurulun ardından yapılan ilk toplantıda TSÜAB Başkanı Yıldıray GENÇER ECOSA Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

Başkan GENÇER, yapmış olduğu yazılı açıklamada Yönetim Kurulu üyelerine teşekkürlerini sunarak, ECOSA’nın gücünün artması, üye ülkeler arasında sektörel iş birliğinin geliştirilmesi ve yasal mevzuatların uyumlu hale getirilmesi için çalışacaklarının altını çizdi.

Sayın Gençer açıklamasında ECOSA ile ilgili şu hususlara değindi:

“ECOSA, politik olmayan ve kâr amacı gütmeyen sivil bir yapılanma olup, Türkiye Cumhuriyeti’nin Uluslararası Nitelikteki Teşekküllerinin Kurulması Hakkındaki 3335 sayılı Kanun’a göre kurulmuştur.

ECOSA olarak, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (ECO) üyesi olan Türkiye, Afganistan, Azerbaycan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Pakistan, Tacikistan ve Türkmenistan’ın tohum sanayisini güçlendirme ve geliştirme hedefi doğrultusunda çalışmaktayız.

Faaliyetlerimize, gönül birliği yaptığımız bu coğrafyada daha güçlü ve karşılıklı ticaretin daha kolay yapıldığı bir tohumculuk sektörü hedefiyle devam edeceğiz.”

ECOSA Yönetiminde görev dağılımı şöyle oluştu;

Başkan: Yıldıray GENÇER

Başkan Yardımcısı: Savaş AKCAN

Sayman Üye: Aykut HACIOĞLU

Üye: Hacı Ömer GÜLER

Üye: Selami YAZAR

Üye: Süleyman İLGÜN

Üye: Hurşit NALLI

Leave a reply